advanced divider

علی دهاقین مدیرعامل این شرکت از افزایش تولید در تمامی محصولات و افزایش فروش داخلی و صادراتی این مجتمع خبرداد و گفت: طی پنج ماهه نخست امسال محصولات تولیدی این شرکت با افزایش قابل توجهی روبرو بوده است به نحوی که محصول آهن اسفنجی با تولید ۶۳۷ هزار و ۵۹۲ تن با رشد ۶/ ۱۰ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل روبرو بوده و محصول شمش بیلت نیز با تولید بیش از ۴۳۸ هزار تن، رشد ۷/ ۳۳ را تجربه کرده است.

وی تولید پایدار و کیفی فولاد کاوه جنوب کیش را تضمینی برای فروش داخلی و صادراتی این شرکت برشمرد و افزود: همگام با تولید افزایشی در بخش فروش داخلی و صادراتی نیز با رشد قابل توجهی روبرو بوده ایم به نحوی که فروش داخلی شمش در پنج ماهه نخست، با رشد ۴۵ درصدی همراه بوده است. همچنین با توسعه مقاصد صادراتی و افزایش حجم صادرات طی پنج ماهه نخست امسال موفق به صادرات میزان قابل توجهی شمش به کشورهای هدف شدیم که در این بخش نیز رشد ۷/ ۲۰ درصدی را شاهده بوده ایم.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از پیشرفت پروژه های طرح های توسعه­ای این شرکت نیز سخن به میان آورد و تصریح کرد: ابتدای سال ۱۳۹۷ پیشرفت فیزیکی فاز دو فولادسازی ۵۱ درصد بوده که با تلاش مدیران و کارکنان در این بخش مهم نیز با پیشرفت حدود ۵ درصدی روبرو بوده­ایم و امید داریم تا اواخر سال ۱۳۹۸ این فاز را وارد چرخه تولید کنیم و ظرفیت تولید شمش را به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال برسانیم.

وی از تکمیل عملیات سیویل این فاز تا پایان شهریورماه سالجاری خبرداد و افزود: نصب اسکلت فلزی سالن بیلت فاز دو فولادسازی در حال انجام است و راه اندازی جرثقیل ها و تجهیزات سیستم غبارگیر کوره و ریخته­گری و تکمیل نصب اسکلت فلزی سالن­های ذوب و ریخته­گری و تامین تجهیزات برقی و آزادسازی محموله SVC از گمرک و آغاز نصب تجهیزات مربوطه و نهایی سازی قرارداد تامین و اجرای سیستم پایپینگ از عمده برنامه های جاری و آتی این پروژه است که با تکمیل این رویدادها پیشرفت قابل توجهی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش، مجتمع آبشیرین کن این شرکت را برگ برنده و متضمن پایداری تولید برشمرد و افزود: همجواری شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با خلیج همیشه فارس امکان برداشت آب از دریا برای تامین آب صنعتی مورد نیاز واحدهای تولیدی را فراهم ساخته است. همچنین این شرکت نیز با برنامه ریزی دقیق و اصولی برای تولید ۵۵ هزار مترمکعب در شبانه روز قصد دارد نیاز خود به آب صنعتی را تامین کند. مجتمع آبشیرین کن فولاد کاوه جنوب کیش در حال حاضر امکان تولید ۱۵ هزار مترمکعب آب صنعتی در شبانه روز را داراست و یک واحد ۱۰ هزار مترمکعبی نیز تا اواخر سال ۱۳۹۷ به مدار تولید افزوده خواهد شد و یک فاز ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز را نیز در دست احداث دارد.

وی رویکرد این شرکت را به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: این شرکت در مهرماه سال ۱۳۹۶ با ورود به بورس اوراق بهادار تهران امکان مشارکت عمومی را در این سرمایه گذاری راهبردی فراهم نمود و در این بخش نیز با ثبت بیش از ۱۵۱ هزار کدمعاملاتی رکورد عرضه اولیه بورس در آن مقطع زمانی را به خود اختصاص داد. این شرکت در مهرماه ۹۶ به میزان ۵ درصد از سهام خود را به قیمت هر سهم ۱۷۶۰ ریال عرضه کرد که با توجه به عملکرد موفق مالی و اقتصادی شرکت ارزش سهام در کمتر از یکسال از مرز  ۴۳۰۰ ریال عبور کرد و هر سهامدار بیش از یک برابر آورده ابتدایی خود تاکنون افزایش ارزش سهم (سود سرمایه­ای) داشته و طی یکسال نیز به ازای هر سهم ۱۴۵ریال سود برای سال مالی ۹۶ مصوب شده که در حال پرداخت است.

وی به فراز و نشیب­‌های بازار سرمایه و تاثیر آن بر قیمت سهام اشاره و ادامه داد: در زمانی که شاخص کل بورس مثبت بوده، سهام این شرکت بیشترین افزایش ارزش سهم را در گروه فلزات اساسی به خود اختصاص داده و در زمانی که بازار روند کاهش را تجربه کرده یکی از کمترین کاهش ها در گروه فلزات اساسی متوجه سهام شرکت بوده است و این موضوع نشان دهنده شناخت دقیق و هوشمندانه بازار سرمایه از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت است که نویددهنده آینده‌­ای روشن این سهام را بر همه عیان کرده است.

 

منبع : اخبار فلزات

0 0 نظرات
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات